You are here: Головна Публікації в пресі На зустріч озимим культурам

КЛЕПС - серія мікробіологічних препаратів

Застосування КЛЕПС

На зустріч озимим культурам

Осінь, це той час, коли аграрії зосереджують свою увагу на вирощуванні озимих культур та виборі технологій, які могли б забезпечити їм оптимізацію затрат при одночассному збільшенні врожайності та покращенні якості виробленої продукції. Як свідчить досвід, господарства які в основу своїх технологій взяли біопрепарат КЛЕПС цю оптимізацію забезпечили. Біопрепарат КЛЕПС, дія бактерій якого аналогічна дії агрохімікатів, дозволяє фермерським господарствам, при вирощуванні сільськогосподарської продукції, впровадити в життя ресурсозберігаюче землеробство і досягти значної оптимізації затрат. Ця оптимізація стала можливою завдяки властивостям препарату виступати в якості біодобрива, біостимулятора та біопестицида.

Однак, успіх від застосування препарату залежить не тільки від його унікальних властивостей, а від якості посівного матеріалу який повинен відповідати усім стандартам фітосанітарного станну, мати високий життєвий потенціал закладений природою та селекцією. Для максимальної реалізації цього потенціалу насінню і рослини в цілому потрібна стороння допомога. Цю сторонню допомогу, без стресового впливу на рослину і значно дешевше ніж агрохімікати виконує біопрепарат КЛЕПС. Його фунгіцидні властивості дали можливість ФГ, при проведенні передпосівної обробки насіння, не застосовувати хімічних пестицидів. Вони на особистому досвіді переконались, що він як протруювач працює не гірше, а іноді краще відомих сучасних хімічних протруювачів. Адже, ендофітні бактерії препарату, після обробки насіння озимих культур, запускають потужний біомеханізм, який забезпечує рослину необхідними елементи живлення, стимуляторами росту та засобами захисту рослин від хвороб. Цей механізм забезпечує кращі умови для схожості насіння, оптимізує кореневе живлення азотом, фосфором і таке інше. Формується потужна коренева система, яка в 1.5-2 рази міцніше, ніж без препарату КЛЕПС. Азотофіксуючі бактерії забезпечують рослину біологічним азотом, продукують вітаміни, амінокислоти і органічні речовини з низькою температурою замерзання. Дефіцит мікроелементів та поживних речовин у ризосфері, завдяки метаболізму, значно зменшуется.

Ендофітні бактерії препарату з перших днів розвитку рослини починають захищати її як із середини, в міжклітинному просторі, так із зовні, в ризосфері. Це значно зміцнює імунну систему рослини. Вона з самого початку починає рости здоровою, стійкою до різних стресів, температурних коливань, тобто створюються умови, які дозволяють рослині реалізувати закладений в ній генетичний потенціал. Іноді через складні погодні умови аграріям не вдається вчасно провести посівні роботи. Виникає ризик входження недостатньо розвинених озимих культур в зимовий період, що може привести до негативних наслідків. Змінити стан посівів на кращій може додаткова обробка по листової поверхні рослин біопрепаратом КЛЕПС у фазі 3-6 листків за 10-15 днів до настання морозів. Особливо вибагливий до погодних умов в осінньо-зимовий період є ріпак озимий. Коли виникає ризик входження недостатньо розвинених рослин у зимовий період листове підживлення до настання періоду спокою для нього особливо важливе. Близько 70% майбутнього врожаю ріпаку закладається саме восени, ще до початку зими оскільки саме в цей період формується коренева система диаметр шийки якої повинна бути не менше 8-10 мм. Обробка насіння озимих культур препаратом КЛЕПС дозволяє значно зменшити хімічне навантаження на ці культури. Аграрії, які використовували його в своїх господарствах, вже після перших спроб його застосування в цьому переконувались і, як правило, ставали його прихильниками. Хто ж після перших спроб його застосування повертався до інших технологій з використанням агрохімії і не побачивши різниці в кінцевих результатах між ними, повертався до препарату знов. Вибір між двома технологіями завжди на боці, яка дає можливість заощадити кошти, а це може зробити лише біопрепарат КЛЕПС, адже він є альтернативою хімії, а вона значно дорожче. Тому застосування технології з препаратом КЛЕПС значно вигідніше, крім того, вона дає не тільки економію коштів, а і ще сприяє отриманню екологічно чистих продуктів та відродженню грантів.

Щоб отримати гарний врожай озимих культур треба користувачам препарату дотримуватись технології по його застосуванню. Передпосівна обробка препаратом Клепс дуже важлива, вона дозволяє ендофітним бактеріям проникнути в середину рослини, зайняти міжклітинній простір і в процесі їх життєдіяльності забезпечить рослину необхідними елементами живлення, які дозволять їй успішно перезимувати. Не менш важливі весняні роботи, які згідно технології проводять в найбільш відповідальні періоди росту рослин.

 

Для партнерів


Поддержка сайта