You are here: Головна Публікації в пресі Про біопрепарат КЛЕПС

КЛЕПС - серія мікробіологічних препаратів

Застосування КЛЕПС

Про біопрепарат КЛЕПС

КЛЕПС-це препарат, який прийшов на зміну дорогим агрохімікатів. Виконуючи функції біодобрива, біостимулятора і засобу захисту рослин від хвороб він став в сільському господарстві (с/г) альтернативою агрохімічними способам вирощування с/г культур. На створення даного препарату вчених наштовхнула унікальна бактерія, присутність якої в природі давала можливість рослинам, навіть в суворих умовах, на абсолютно голих скелях активно розвиватися. Вивчаючи породу цих скель і умови виживання рослин, вчені виявили, що ці бактерії синтезують полісахариди і здатні постачати рослинам фіксований інертний газ азот з повітря в легкодоступною для них формі. Так виникла одна з базових бактерій препарату Bacillus mucilaginosus, яка була виділена з кремнієвих мінералів гірської породи. Ця бактерія в препараті вважається базовою, так як полісахариди і метаболіти, які виділяє вона, створюють сприятливі умови для можливого існування інших бактерій-партнерів гармонійних до неї. Такий бактерією-партнером для базової бактерії в препараті стала, не менше унікальна азот фіксуюча бактерія з корисними для рослини властивостями Klebsiella oxytoca, яка отримана також з природного середовища. Важливо відзначити, що ці дві бактерії препарату є ендофітними, тобто такими, що мають здатність проникати всередину рослини і займати міжклітинний простір. До речі, це пояснює їх виживання, навіть при самих несприятливих кліматичних умовах, і в цьому вони вигідно відрізняється від екзофітних бактерій, які в подібних випадках нерідко гинуть.

Бактерії препарату, отримавши своє місце проживання всередині рослини і на поверхні кореневої системи, беруть його під захист, при цьому, поставляють їй біологічний азот безпосередньо з повітря, виробляють полісахариди, синтезують біологічно активні речовини (фітогормони, вітамін та інші), які разом з продуктами метаболізму дають можливість препарату, без стресового впливу хімії, більш ефективно виконувати функції живлення і захисту рослин, ніж агрохімікати

Бактерії препарату, перебуваючи в міжклітинному просторі рослини, практично повністю виключають можливість патогенної мікрофлори в ній розвиватися, тому що, місце їх размноження вже зайнатий бактеріями препарату КЛЕПС. Це дає можливість значно підвищити імунну систему рослини і при нормальному фітосанітарному стані насіневого матеріалу не застосовувати хімічних протруйників. Рівень захворюванності рослин на аскохітоз, корончасту іржу, кореневі гнилі, фузаріоз, гельмінтоспоріоз та ін. значно знижується. Бактерії препарату не отруюють зерно і грунт, а діють на рослину, викликаючи у неї системний захист від збудників захворювання. Тому, щоб виключити негативний вплив хімічних протруйників на рослину, при проведенні передпосівної обробки, фермери, в якості протруйника насіння, стали використовувати біопрепарат КЛЕПС. При цьому вони переконувалися, що в порівнянні з хімічними протруйниками, він діє на рослини не менш ефективно, ніж найсучасніші їх представники. Більш того, препарат має ряд істотних переваг, адже на відміну від них, він не отруює зерно і грунт, а викликає у рослин системний захист від збудників хвороб. До того ж діє не короткий проміжок часу, як це властиво хімічним протруйникам, а протягом усього вегетаційного періоду.

Як бачимо, бактерії препарату, перебуваючи в симбіозі з рослиною, виконують функції агрохімікатів. Тому, застосовуючи біопрепарат КЛЕПС в с/г, фермери, при вирощуванні с/г культур, стали використовувати його в якості альтернативи агрохімії. Здатність препарату виступати в якості стимулятора росту, біодобрива і біофунгіцида дала їм можливість значно скоротити її застосування, тим самим, отримати чисту с/г продукцію з високими показниками якості. Крім цього, отримати значну економію коштів, а також відкрити шлях до відродження родючості земель і поліпшення якості стану навколишнього середовища.

 

Для партнерів


Поддержка сайта